Stomatologia

Oferta

Próchnica to najczęstszy problem z jakim pacjenci zgłaszają się do stomatologa.

Przyczyny jej są różne a należą do nich m.in. dieta, nieprawidłowa higiena czy uwarunkowania genetyczne.

Niezmiennie jednak, niezależnie od przyczyny, najważniejsze jest aby wykryć ją we wczesnym stadium aby zapobiec jej następstwom takim jak zapalenie miazgi zębowej, co skutkuje koniecznością leczenia kanałowego a w bardzo zaniedbanych przypadkach grozi nawet utratą zęba zainfekowanego próchnicą.

To właśnie stanowi główne zadanie stomatologii zachowawczej, bardzo istotne są regularne przeglądy stomatologiczne tak aby w porę wykryć zmiany próchnicowe, oczyścić ząb z chorej tkanki i wypełnić ubytek bardzo wysokiej jakości materiałem kompozytowym, który zapewnia estetyczny wygląd i zachowanie funkcji zęba.

Jest to leczenie kanałowe, stosowane kiedy metody zachowawcze są już niewystarczające i najczęściej ratujące ząb przed usunięciem.

Jest stosowane kiedy bakterie próchnicowe zaatakują tkanki miazgi zęba. Aby leczenie zostało przeprowadzone prawidłowo, przed leczeniem wykonujemy na miejscu diagnostykę radiologiczną czyli potocznie zwane zdjęcie RTG zęba.

Zazwyczaj po leczeniu wykonujemy odbudowę przy pomocy nakładu lub wkładu koronowo-korzeniowego i korony protetycznej.

Implanty to idealne rozwiązanie dla osób, które borykają się z problemem utraty naturalnych zębów, a tym samym obniżonym poczuciem komfortu oraz brakiem pewności siebie.

Od lat stanowią one najchętniej wybierany sposób leczenia braków uzębienia. Leczenie implantologiczne pozwala ponownie cieszyć się codziennymi sytuacjami, takimi jak swobodne i łatwe spożywanie posiłków, szeroki uśmiech czy wyraźna wymowa, a co najważniejsze, umożliwia odzyskanie dawnej pewności siebie.

Implant dentystyczny pozwala odtworzyć naturalnie wyglądający, nowy ząb, który uzupełnia brakujące uzębienie i umożliwia prawidłowe funkcjonowanie.

Implant, podobnie jak korzenie zębów, jest niewidoczny. Dzięki zastosowaniu tytanu – materiału całkowicie biozgodnego – organizm pacjenta uznaje go za swoją część.

Ta metoda uzupełniania braków w uzębieniu znajduje zastosowanie w:
– odtwarzaniu pojedynczy zębów;
– tworzeniu filarów do mostów protetycznych;
– utrzymywaniu protez;

Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się jakie jeszcze korzyści niesie ze sobą implant – Wrocław i nasze Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii czekają na Waszą wizytę.

Odbudowa pojedynczych braków zębowych przy pomocy implantów.

Dzięki zastosowaniu implantów dentystycznych możemy uniknąć konieczności nieodwracalnego uszkadzania własnych zębów (szlifowanie), tak jak ma to miejsce w wypadku odtwarzania braków zębowych za pomocą mostów protetycznych opartych na własnych zębach pacjenta.

Jest to najbardziej fizjologiczna metoda odtwarzania utraconych zębów, gdyż wszczepiony implant imituje utracony ząb własny, nie jest połączony z innymi zębami, jak ma to miejsce w przypadku mostów, natomiast w odróżnieniu od protez ruchomych, ząb (korona) na implancie założona jest na stałe.

Zastosowanie implantów dla poprawy utrzymania protez ruchomych.

Implant może również pełnić funkcję stabilizującą protezę częściową lub całkowitą.U pacjentów ze znacznie zredukowanym uzębieniem, którzy posługują się protezami ruchomymi, często pojawia się problem ze stabilnością protezy i utrzymaniem jej na podłożu. Jeżeli z pewnych przyczyn (np. finansowych, czy jak często bywa – anatomicznych – brak odpowiedniej ilości kości) pacjent nie może zrezygnować z posługiwania się ruchomą, wyciąganą protezą zastępując utracone zęby implantami, wszczepy (implanty) można wykorzystać jako dodatkową podporę i stabilizację protezy. Często w takich wypadkach założenie 1, 2 czy 3 implantów w znacznym stopniu zmniejsza lub nawet całkowicie rozwiązuje problem niestabilnej protezy. Wielu pacjentów przestaje wtedy odbierać korzystanie z protezy ruchomej jako uciążliwe.

Jednocześnie koszty wspomagania implantami odbudowy utraconych zębów protezą ruchomą są o wiele niższe, niż zastąpienie wszystkich braków zębowych koronami na implantach.

Proteza na mini – implantach.

Istnieją również specjalne implanty dla pacjentów posługujących się protezami całkowitymi, które nie posiadają ładnego mechanicznego umocowania w jamie ustnej. Protezy takie często sprawiają bardzo duże kłopoty w normalnym, prawidłowym funkcjonowaniu na co dzień. Często ich nadmierna ruchomość w jamie ustnej, wywołująca otarcia, odleżyny i inne dokuczliwe objawy, powoduje u pacjentów niechęć do korzystania z uzupełnień ruchomych. Zastosowanie mini-implantów zapewnia stabilizację protezy i znaczącą poprawę jej użytkowania. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary mogą być one zastosowane u większości pacjentów, nawet przy znacznym zaniku kości. Również koszt takiego leczenia jest o wiele niższy niż przy zastosowaniu implantów klasycznych do stabilizacji protezy.

W Estim-Dent proponujemy Państwu 3 systemy stabilizacji protez całkowitych – system „Komfortowej protezy” z zastosowaniem amerykańskich mini-implantów Atlas, system niemieckich mini-implantów mini SKY Implant System , oraz najbardziej popularny w ostatnim czasie system LODI, oparty na płaskich zatrzaskach Locator.

W przypadku pacjentów w zupełności pozbawionych uzębienia istnieje możliwość zastosowania tak zwanych protez całkowitych. Zastępują one utracone zęby oraz inne tkanki jamy ustnej, co powoduje przywrócenie możliwości żucia pokarmów, prawidłowej wymowy, a także dawnego wyglądu. Jednak badania wskazują, że 70% osób korzystających z protez całkowitych nie jest z nich usatysfakcjonowanych, ponieważ są one ruchome, niestabilne oraz ulegają przesunięciom. Pacjenci odczuwają dyskomfort ze względu na otarcia i zranienia dziąseł, a także nieprzyjemny smak kleju do protez.

A wszystko może zmienić się w około 1,5 godziny. Niemożliwe? A jednak …

Pacjent przychodzi do naszego gabinetu, w niecałe 1,5 godziny wszczepiamy 4 specjalnie zbudowane implanty o bardzo niewielkich rozmiarach, których „główki” pozostają widoczne na dziąśle. Następnie w protezie, w zależności od wybranego systemu, instaluje się komponent utrzymujący protezę na implantach. Całość zwykle trwa nie dłużej, niż 1,5 godziny. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a po kilku godzinach Pacjent może już cieszyć się trzymającą się na właściwym miejscu protezą. Od tej pory znów będzie mógł jeść, śmiać się i rozmawiać bez obaw, że proteza będzie się przemieszczać. A to wszystko będzie mógł mieć za rozsądną cenę, nieporównywalną z kosztami klasycznego leczenia implantoprotetycznego.

W naszym gabinecie w pełni odpowiadamy za jakość naszej pracy i udzielamy na nią gwarancji (do 10 lat gwarancji na wszczepiony implant).

Przykładowe rozwiązania odbudowy braków zębowych przy pomocy implantów:

1. Brak pojedynczego zęba – odbudowa za pomocą korony na implancie.

2. Odbudowa kilku utraconych zębów:

a) za pomocą pojedynczych implantów i koron

b) za pomocą mostu na implantach

3. Stabilizacja protezy za pomocą implantów

Zapraszamy Państwa na konsultację implantologiczną, podczas której lekarz zaproponuje najbardziej dogodne dla Państwa rozwiązanie implanto – protetyczne.

Wykonujemy prace protetyczne w przypadku braku pojedynczego zęba bądź większej ich ilości oraz przy rozległych zniszczeniach korony.

Odbudowy protetyczne służą zarówno poprawie estetyki jak i przywróceniu prawidłowej funkcjonalności całego narządu żucia.

Oferujemy różne metody odbudowy w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Są u nas możliwe do wykonania:
– wkłady koronowo – korzeniowe gdy zachowany jest korzeń zębowy;
– korony porcelanowe wykonywane na bardzo zniszczone własne korony zębowe oraz na wyżej wymienione wkłady koronowo – korzeniowe;
– mosty porcelanowe- uzupełniają częściowe braki zębowe. Mosty są to uzupełnienia stałe, zacementowane przy pomocy koron na starannie oszlifowanych zębach;
– protezy szkieletowe, wykonywane przy większych brakach zębowych na mocowaniach
teleskopowych lub zatrzaskach dają duży komfort dla użytkownika. Cechują je też duże walory estetyczne;
– protezy szkieletowe zwykłe;
– protezy akrylowe osiadające – częściowe przy zachowaniu pewnej liczby własnych zębów oraz całkowitym braku własnych zębów.

Plan odbudowy jest zawsze ustalany z pacjentem przed rozpoczęciem leczenia po szczegółowym ustaleniu możliwości i mając na uwadze preferencje pacjenta.

Profilaktyka polega na usuwaniu kamienia nazębnego przy pomocy skalera ultradźwiękowego oraz osadu powodującego przebarwienia metodą piaskowania.

Mamy również w ofercie propozycję skierowaną dla najmłodszych pacjentów. Jest to zabieg lakierowania, który wykonujemy pokrywając zęby cienką warstwą preparatu ze związkami fluoru w celu wzmocnienia szkliwa. Oferujemy również profilaktyczne lakowanie ubytków.

Zadaniem stomatologii estetycznej jest przede wszystkim uzyskanie efektu pięknego i promiennego uśmiechu.

Przebarwienia, przekrzywienia czy diastemy mogą ten efekt skutecznie zaburzać. My stosujemy różne metody aby poprawiając naturę lub korygując zniszczenia powstałe w wyniku działania czynników zewnętrznych zapewnić naszym pacjentom komfort jak najwyższej estetyki uśmiechu.

Wybielanie zębów jest jednym z najczęściej wykonywanym przez nas zabiegiem z zakresu stomatologii estetycznej.

W zależności od potrzeb stosujemy dwie różne metody:
– pierwsza jest szybsza i możemy ją zrealizować podczas jednej wizyty, polega ona na trzykrotnym nałożeniu na zęby profesjonalnego żelu wybielającego i aktywowanie go światłem akceleratora,
– druga metoda jest bardziej czasochłonna, odbywa się w domu przy użyciu wykonanych przez laboratorium specjalistycznych nakładek wypełnionych preparatem wybielającym. Kuracja trwa około tygodnia.

Niekiedy podczas leczenia stomatologicznego niezbędne okazują się także zabiegi chirurgiczne.

Nowoczesny sprzęt i narzędzia, które dla poprawy jakości świadczonych usług stale nabywamy, pomagają ograniczyć w maksymalny możliwy sposób uciążliwość tych zabiegów dla Pacjentów.

Wykonujemy m.in.:
ekstrakcje zębów (jeżeli leczenie uszkodzonego mechanicznie lub przez próchnicę zęba nie jest już możliwe, zachodzi konieczność jego usunięcia; często wykorzystanie nowoczesnych urządzeń przyspiesza zabieg i zmniejsza jego efekty uboczne, takie jak obrzęk czy ból, gojenie również przebiega szybciej)
resekcje wierzchołków korzeni zębów – zabieg polega na odcięciu objętego zmianami zapalnymi wierzchołka korzenia zęba i usunięciu zmian zapalnych z kości, jeżeli nie było możliwe osiągnięcie tego poprzez leczenie endodontyczne; dzięki takiemu zabiegowi unikamy konieczności usuwania całego zęba
hemisekcje – w wypadku zębów wielokorzeniowych, kiedy zmiana nie poddająca się leczeniu zlokalizowana jest wyłącznie przy jednym z korzeni, a pozostałe są zdrowe i będą w stanie samodzielnie funkcjonować, usunięty zostaje wyłącznie korzeń ze zmianami chorobowymi; na pozostałej po zabiegu części zęba możliwe jest wykonanie odbudowy protetycznej
podcięcie wędzidełka wargi lub języka – często zdarza się, że te fizjologicznie obecne w jamie ustnej elementy są zbyt rozrośnięte, czy mają za szerokie przyczepy, powodując różne dolegliwości w obrębie jamy ustnej. W takiej sytuacji z pomocą lasera lub noża elektrochirurgicznego można dokonać szybkiej korekty takiej wady. Zabieg trwa zazwyczaj do kilku minut, jest bezkrwawy, bezbolesny , a gojenie trwa o wiele krócej, w porównaniu do zabiegów wykonywanych metodami klasycznymi
wszczepienie implantu – w wypadku całkowitej utraty zęba wraz z korzeniem, możliwe jest wszczepienie do kości tytanowej „śruby”, zastępującej utracony korzeń, która w następnym etapie stanie się podporą dla nowego zęba, filarem do mostu (przy utracie kilku zębów), czy elementem utrzymującym dla wyciąganych protez.
zabiegi przedimplantacyjne – w wielu sytuacjach warunki anatomiczne Pacjenta, spowodowane często zbyt długim czasem od usunięcia zęba lub bardzo rozległym procesem zapalnym w kości, nie pozwalają na bezpośrednią implantację. W takich sytuacjach należy w pierwszej kolejności wykonać zabiegi, które odtworzą tzw. bazę kostną, w którą następnie zostanie założony implant. Takie zabiegi to m.in. rozszczepienie wyrostka zębodołowego, augmentacja kości, podniesienie dna zatoki szczękowej. Dzięki wykorzystywanemu w naszym gabinecie urządzeniu do piezochirurgii zabiegi te stają się mniej traumatyczne, a ich efekty bardziej możliwe do przewidzenia.