Technologie

Wykorzystywane technologie

Bezboleśnie, bezstresowo, bez wiertła i wiercenia …
Jak to możliwe?
ABRAZJA
Abrazja jest to znana od lat, obecnie bardzo unowocześniona metoda opracowania ubytków w zębie bez użycia wiertła, wykorzystująca pęd bardzo drobnych cząsteczek tlenku glinu do usuwania chorych tkanek zęba.

Proszek tlenku glinu jest obojętny dla organizmu człowieka, dzięki czemu metoda ta może być stosowana prawie u wszystkich pacjentów. Jedynym przeciwwskazaniem jest astma.

Opracowanie zęba strumieniem powietrza połączonego z proszkiem jest dla ponad 90% pacjentów całkowicie bezbolesne. Ponadto w trakcie pracy naszą piaskarką do abrazji powietrznej nie pojawia się charakterystyczny, nielubiany przez większość pacjentów, świst turbin stomatologicznych, który często potęguje uczucie lęku przed wizytą u stomatologa. Metoda ta jest wspaniałym rozwiązaniem nie tylko dla osób dorosłych, ale również bardzo ułatwia leczenie zębów u dzieci. Brak doznań bólowych, bardzo ciche opracowanie zęba, zmniejsza strach dziecka i pozwala na przeprowadzenie prawidłowego leczenia zębów u najmłodszych pacjentów.To również metoda bardzo wskazana u kobiet w ciąży, które powinny ograniczyć do niezbędnego minimum wszelkie znieczulenia.

Piaskarka abrazyjna, wykorzystywana do leczenia zębów w Centrum Stomatologii Estim-Dent wykorzystuje opatentowaną metodę niskich ciśnień. Spośród wielu urządzeń tego typu dostępnych na rynku jako jedyna opracowuje zęby przy ciśnieniu max 1,5- 3 bar. Niektóre piaskarki wytwarzają ciśnienie nawet do 10 barów, przez co stają się mniej precyzyjne i poza usuwaniem chorych tkanek, usuwają także zdrowe fragmenty zęba.

Stosowana przez nas piaskarka Sandman Futura daje nam pełną kontrolę przeprowadzanego zabiegu. Dzięki temu staje się on minimalnie inwazyjny. Jest to bardzo istotne szczególnie w przypadku niewielkich ubytków, kiedy stosując nawet najmniejsze wiertła w metodzie konwencjonalnej, usuwa się również część zdrowych tkanek zęba. W abrazji powietrznej przy użyciu piaskarki usuwamy tylko tkanki chore, nie niszcząc jednocześnie pozostałej części zęba.

Podsumowując – Abrazja to:
• komfort pacjenta w trakcie leczenia
• opracowanie ubytków bez konieczności znieczulania u ponad 90% pacjentów
• minimalne opracowanie zęba w leczeniu ubytków przydziąsłowych
• brak wibracji
• brak nacisku na ząb – metoda bezdotykowa
• bezpieczeństwo i precyzja podczas leczenia zębów metodą ABRAZJI POWIETRZNEJ.

ABRAZJA- metoda leczenia z wyboru u małego i dużego
To koniec stresu przed wizytą u stomatologa.
Zapraszamy.
Estim-Dent

W Centrum Stomatologii Estim-Dent korzystamy z komputerowego systemu wspomagającego leczenie endodontyczne (kanałowe) zębów. Staje się ono przez to bezpieczniejsze, szybsze, bardziej komfortowe, ale przede wszystkim dokładniejsze.

Oparty na mikroprocesorowej konstrukcji aparat EndoPilot Comfort plus wspomaga leczenie kanałowe zębów od początku do końca jego trwania.
Już na samym początku leczenia precyzyjnie mierzy długość kanału korzeniowego zęba, dzięki czemu zabieg prowadzony jest w kolejnych etapach na całej jego długości (Ile razy słyszeliście już Państwo na wizytach u swoich stomatologów o niedopełnionych kanałach i konieczności powtórnego leczenia kanałowego?).

Na następnym etapie nasz EndoPilot za pośrednictwem specjalnie opracowanej końcówki i narzędzi do niej przystosowanych, mechanicznie opracowuje kanały korzeniowe zęba do osiągnięcia pożądanej szerokości i długości. Co istotne – podczas tego opracowania mikroprocesory kontrolują siły powstające podczas pracy narzędzia w kanale korzeniowym i jeżeli osiągną one wysokie, określone przez producenta wartości, urządzenie automatycznie zatrzyma narzędzie i wycofa je z kanału. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko złamania narzędzia w kanale korzeniowym, powikłania, które dość często zdarza się podczas tego typu leczenia.

Dodatkowo nasze urządzenie posiada pamięć wykorzystania narzędzia. Nie pozwoli pracować nam narzędziem kanałowym więcej, niż określa to producent. Opracowanie kanałów korzeniowych wspomagane jest całym zestawem najnowocześniejszych preparatów przeznaczonych do leczenia endodontycznego, zgrupowanych w zestawie Endo-Station

Następny etap leczenia endodontycznego to wypełnienie kanałów korzeniowych.
Endo-Pilot umożliwia wypełnienie kanałów korzenia zęba metodą termiczną, za pomocą tzw. ciekłej gutaperki. Taki sposób wypełnienia daje pewność szczelności kanałów po ich wypełnieniu. Cały proces leczenia zakończony zostaje wykonaniem zdjęcia Rtg przy pomocy najnowszego urządzenia Rtg Sirona Heliodent Plus dla potwierdzenia prawidłowego wypełnienia kanałów korzeniowych

Zabieg znieczulania w stomatologii należy przeprowadzić szybko, skutecznie i bezpiecznie.

Podczas procedur z wykorzystaniem z urządzenia QuickSleeper za zgodność podawanej dawki (jej ilość czy ciśnienie) z zaleceniem lekarza stomatologa odpowiada elektroniczne sterowanie mikroprocesorowe.
Pozwala to na uzyskanie natychmiastowego efektu znieczulenia bez ryzyka wystąpienie efektów ubocznych typowych dla innych rozwiązań.

QuickSleeper umożliwia iniekcję dokostną – czyni go to najbardziej zaawansowanym znieczuleniem komputerowym na rynku. QuickSleeper jest elektronicznym długopisem, który daję większą skuteczność i komfort przy wykonywaniu wszystkich rodzajów znieczuleń.

Elektroniczna kontrola iniekcji dla maksymalnego komfortu. 3 tryby iniekcji (Powolna, Szybka, Dokostna), aby wykonać wszystkie rodzaje znieczulenia w jak najlepszych warunkach.

Radiowizjografia RVG jest najnowocześniejszą technologią wykonywania zdjęć Rtg zębów. Zdjęcia tego typu są bardzo dokładne, specjalista może dzięki nim potwierdzić albo wykluczyć choroby zębów czy wady zgryzu. Dzięki zastosowaniu cyfrowego detektora promieni Rtg, można w znaczącym stopniu obniżyć dawkę promieniowania w stosunku do zdjęć wykonywanych dawnymi metodami z wykorzystaniem klasycznej kliszy.

Kamera wewnątrzustna to niezwykle przydatne narzędzie pracy stomatologa w nowoczesnym gabinecie. Użycie kamery wewnątrzustnej umożliwia pokazanie pacjentowi rzeczywistego stanu uzębienia poprzez wyświetlenie dokładnego obrazu jamy ustnej na monitorze. Obraz ten pozwala łatwo wyjaśnić Pacjentowi, jakie zabiegi są wymagane, a także pokazać efekt końcowy po wszystkich wykonanych zabiegach.

Piezochirurgia to nowoczesna technika chirurgiczna, wykorzystywana w chirurgii stomatologicznej, implantologii i periodontologii.

Zastosowanie specjalnego urządzenia znacznie poprawia precyzję i bezpieczeństwo przeprowadzanych zabiegów. Ogranicza również zbędną utratę tkanki kostnej pacjenta, która często towarzyszy zabiegom prowadzonym metodami klasycznymi. Zastosowanie technik piezochirurgicznych w znaczącym stopniu ogranicza obrzęk i ból pozabiegowy, przyspiesza gojenie , a sam zabieg staje się bardziej komfortowy i bezbolesny dla pacjenta.

Piezochirurgię najczęściej wykorzystujemy przy zabiegach przygotowawczych przed założeniem implantów zębowych (rozszczepienie wyrostka zębodołowego, podniesienie dna zatoki szczękowej), a także dla zmniejszenia urazowości przy usuwaniu zębów. Pomaga również w wydłużaniu koron klinicznych zębów, czy przy pozyskiwaniu autogennego materiału kostnego od Pacjenta.

Proponujemy także zabiegi elektochirurgiczne z użyciem noża elektrochirurgicznego: podcięcia wędzidełek warg i języka, wycięcia kapturów dziąsłowych przy utrudnionym wyrzynaniu zębów mądrości, usuwanie przerostów dziąsła przed wykonaniem protez ruchomych. Cięcia nożem elektrochirurgicznym wykonywane są bez nacisku, co wpływa pozytywnie na odczucia pacjentów. Czas gojenia ran jest stosunkowo krótki a tworzenie się tkanki bliznowatej jest zredukowane do minimum. Zabiegi chirurgiczne te przebiegają z niewielkim krwawieniem, co pozwala na precyzyjną kontrole pola operacyjnego.